To właśnie ja – jak stworzyć codzienny look

Twój stylowy przewodnik – świadome kreowanie własnego wizerunku

Wygląd i samopoczucie

Możemy próbować mówić, że wygląd nie ma znaczenia, ale doskonale wiemy, że ma ogromny wpływ na to jak inni nas postrzegają. Również w ogromnym stopniu nasz wygląd wpływa na nasze samopoczucie i samoocenę. Właśnie wygląd i samopoczucie wzajemnie się uzupełniają – tak właśnie to działa, im bardziej jesteś zadowolona czy zadowolony ze swojego wyglądu, to wzrasta poczucie pewności siebie.

Samo ubranie tylko po części wpływa, chodzi o to jak się w nim czujemy, czy jest zgodne z tym, coo chcemy pokazać, przekazać innym, czy odnosi się do naszego charakteru i osobowości. Jak dobrze wiemy, dopełni to fryzura i właściwa pielęgnacja i makijaż. Ubranie zaczyna nabierać znaczenia właściwego, kiedy jest dobrze noszone , może być odwrotnie, na wieszaku wydaje nam się cudne, idealne, we właściwym kolorze, a kiedy przymierzamy to czar pryska, może nie być dla nas po prostu. Bardzo ważna jest świadomość własnego wyglądu i wybieranie, tych ubrań, które dodadzą nam wartości i podkreślą nasze atuty, co wcale nie oznacza, że mamy ubierać się ciągle tak samo i wybierać podobne zestawy ubrań. Chodzi o świadomość, tego co do nas pasuje  i o wybór jakości, żeby nie przebierać się za kogoś kim nie jesteśmy, nie naśladować ślepo innych, tylko szczerze spojrzeć na siebie i budować swój styl w domu, w pracy, po pracy i na okazję. Tak samo jestem zdecydowanie przeciwna noszeniu podróbek jakichkolwiek, żeby niby pokazać bogactwo, a tak na prawdę nasza mowa ciała, postawa, brak stresu potrafi ożywić skromną, doskonałej jakości sukienkę. Tkwi, to w tym jak je nosimy i jak się w nich czujemy i zdecydowanie stawiamy na jakość nie ilość. Często przeładowana szafa wcale nie świadczy o tym, że mamy dużo możliwości do wyboru stroju, bo po prostu gromadzimy rzeczy bez większego zastanowienia i bez znajomości swoich proporcji, rozmiarów i pasujących odcieni kolorów, podpierając się tym, że jest nam coś potrzebne.

Piękne jest to, kiedy nasz styl ubierania, fryzura czy makijaż współgra z naszą osobowością i przy może inspirować innych ludzi w naszym otoczeniu. Właśnie inspirują nas ludzie, którzy właściwie, oryginalnie, niepowtarzalnie się prezentują. Polecam takie inspiracje w połączeniu ze świadomym podejściem do siebie, to własnie nas wyróżni i da początek budowaniu naszego własnego stylu. Wydobędzie naszą skrywaną urodę, nie chodzi o doskonałość, tylko o poznanie siebie, oryginalność, poszukiwanie i dopasowywanie do siebie. Dlatego nie przyjmujmy kryteriów, że mamy według nich wyglądać doskonale, a wtedy inni będą nas lepiej postrzegać. Dobry wygląd to nic innego jak ciągła praca nad sobą, przyjęcie odpowiedzialności za swój wizerunek, nie chodzi o tworzenie ideałów czy totalne zaniedbanie, nie ma ludzi idealnych, ale zaniedbani owszem bardzo często. Istnieje potrzeba nabrania dystansu do swojego wyglądu i pozbycie się stresu, a natomiast czerpanie przyjemności z kreowania własnego wizerunku, poczucia swojego niepowtarzanego piękna i rozwijania wiedzy na temat kształtowania stylu, ubranie ma podkreślać, dodawać wartości, a nie chować czy przebierać. A gwarantuje to właśnie świadome podejście do siebie, akceptacja i ciągła przyjemna praca nad sobą, a zakupy staną się prawdziwą przyjemnością, a lustro przyjacielem.

Bardzo ważne właśnie w budowaniu wizerunku jest postrzeganie siebie, to początek drogi bez stresu, dając innym inspiracje i piękne doznania estetyczne. Twórzmy swój niepowtarzalny styl pięknie i świadomie. A ćwiczenie na dzisiaj jest następujące:

  • stań przed lustrem i powiedz kilka razy na głos do siebie : akceptuje i lubię siebie z uśmiechem, nawet jak jest Ci bardzo ciężko
  • zauważ zmianę nastawienia do siebie, polub swój wygląd  świadomie rozpocznij pracę
  • utworzysz nowy nawyk i to bardzo zdrowy

Odkrywajmy swój styl i piękno!

Zapraszam na kolejną część stylowego przewodnika o byciu sobą.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *