Ciekawa strona wolności

Budowanie wizerunku zaczyna się w naszej głowie

Dokładnie tak, to jak wyglądasz jest odzwierciedleniem Twojej wizji i wielu lat pracy nad swoim wyglądem, nie jest dziełem przypadku.
Sposób, w jaki postrzegamy siebie i świat dookoła, zaczyna się i kończy w naszej głowie. Patrząc w lustro, widzisz to, co chcesz zobaczyć. W mojej pracy bardzo często słyszę, z jaką szybkością kobiety wymieniają swoje wady, tak trzeba mieć ich świadomość, ale nie kosztem zalet. Jeśli to czytasz, to znak, że poszukujesz i potrzebujesz zmiany w swoim wizerunku. Chcesz dobrze wyglądać w pracy, ale i po pracy.  Zapraszam zatem do ćwiczeń i do tego, abyś znalazła czas dla siebie, nikt za Ciebie tego nie zrobi. Zaufaj sobie, a zobaczysz jak skuteczne są te ćwiczenia. Chce pokazać Tobie i nauczyć jak pracować ze sobą przy tworzeniu stylizacji.

Ćwiczenie 1

Na początek przygotuj się do zadania, znajdź dla siebie wolną chwile, by Cię nic nie rozpraszało, przygotuj lustro, takiej wielkości, abyś mogła zobaczyć całą swoją sylwetkę.
Stań przed lustrem, weź na spokojnie kilka oddechów i uśmiechnij się do siebie.
Następnie patrząc na siebie, odrzuć wszystkie negatywne myśli, które przychodzą Ci do głowy na swój temat. To jest bardzo ważne!!!Również zapomnij o dotychczasowych ocenach, sądach i zdaniach na temat swojego wyglądu. Po prostu, spójrz na siebie na nowo i przestań się oceniać i porównywać w myślach do innych kobiet.
Po prostu ZAUFAJ SOBIE I POZNAJ SIEBIE

Następnie weź kartkę a najlepiej zeszyt i wypisz:

⦁ to, co najbardziej lubisz w swoim wyglądzie
⦁ co lubisz eksponować w swojej sylwetce
⦁ co jest Twoim największym atutem w Twoim wyglądzie

Ćwiczenie 2

Następnie poproś zaufane osoby i zadaj im pytanie:

⦁ Co uważają, za największy atut Twojej sylwetki?
⦁ Pamiętaj, by za dobre słowo i komplement podziękować i przyjąć, a nie oceniać się
⦁ to jest bardzo ważne, po to robimy ćwiczeni, by dostrzec i być pewną swoich atutów sylwetki, każda z nas je ma!!!

Przede wszystkim doceń siebie oraz świadomość posiadania zalet, dostrzeżonych przez innych również.

⦁ Świadomie buduj swój wizerunek

Teraz możesz skorzystać z bardzo skutecznej metody stosowanej w stylizacji, czyli podkreślania atutów Twojej sylwetki. Dzięki tej metodzie zbudujemy na nowo Twój wizerunek, eksponując mocne strony Twojego wyglądu oraz proporcje Twojej sylwetki. Poza tym metoda i ćwiczenia wzmocnią pozytywne nastawienie do swojego wyglądu. Nie chodzi tutaj też o to, by nadmiernie uwydatnić jedną cechę, ale umiejętnie je podkreślić.

Teraz bardzo ważne zadanie dla Ciebie :

ZAWSZE PIELĘGNUJ PRZYJAŹŃ ZE SOBĄ – to relacja na całe życie

Jeśli chcesz dobrze się czuć i wyglądać w pracy, to potrzebujesz dobrze poznać siebie, zaprzyjaźnić się tak na serio. Absolutnie nie uciekamy w skrajności, to znaczy nie stawiamy siebie ślepo w centrum albo w drugą stronę nie znosimy swojego odbicia w lustrze i nie akceptujemy swojego wyglądu. Te skrajne postawy zawsze będą stwarzać bariery w budowaniu relacji z innymi ludźmi, również w pracy. Czujemy się wtedy atakowane, oceniane i nieakceptowane przez środowisko, w którym żyjemy i pracujemy. Dlatego zawsze powtarzam i nadal będę : zbuduj dobrą relacje ze sobą, z miłością, przyjaźnią, chęcią poznania i pracy nad sobą, a relacje z ludźmi zbudują się naturalnie. Ważne jest ZAWSZE ZACZYNAJ OD SIEBIE! Nie dręcz się tym, że jesteś za chuda czy za gruba, za niska czy za wysoka, tylko skup się nad rozwiązaniem. Nie krzywdź siebie nadmiernym stresem, naśladowaniem innych, bo lepiej wyglądają. Zadbaj o siebie, o to, by zawsze w natłoku różnych obowiązków mieć czas dla siebie. Niezastąpione jest mówienie językiem korzyści do siebie, ale to wymaga pracy, która przynosi ogromne korzyści. W każdej z nas znajduje się ogromny potencjał możliwości oraz pragnienie piękna. Doceniajmy naszą kobiecość, nie przebierajmy jej w byle co, nie wystawiajmy na próbę, nie katujmy porównaniami.

Zadbaj o to, by były obok Ciebie osoby, które wspierają Ciebie w tym. Jeśli nie masz takiej możliwości to są eksperci w tej dziedzinie, którzy fachowo doradzą i wskażą kierunek.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *