“Przestrzeń stworzona przez kobiety i dla kobiet…”

Przestrzeń stworzona przez kobiety i dla kobiet…

Kobiety jesteście piękne i wyjątkowe!

Nie zapominajcie o tym.

Nie zatracajcie się w tej iluzji kobiecości,

jaką serwuje nam ówczesny świat.

W kolejnej odsłonie Przestrzeni… rozmawiamy z Hawamajszą o wyjątkowości kobiecości

Za co cenisz samą siebie?

Za to, JAKA JESTEM. Za swoje cechy charakteru, mocne strony, zdolności, talenty. Również za to, jak wyglądam, choć nie jestem jeszcze taka, jak bym chciała. Dążę do najlepszej wersji siebie, a to wymaga czasu, wytrwałości i determinacji. Doceniam to, jaka jestem w tej chwili. Tu i teraz.

Czy to, co myślisz o sobie wypływa z Twojego wnętrza i jest zgodne z Twoimi działaniami czy bardziej pochodzi z zewnątrz od innych osób?

Staram się być sobą. Nie potrafię i nie lubię udawać, oszukiwać.

Wszystkie uczucia są „wymalowane” na mojej twarzy. Jeśli jestem smutna to widać i gdy jestem zła to też nie potrafię tego ukryć. Wolę wyjść na nudną, mało ciekawą czy atrakcyjną i pozostać sobą, niż udawać kogoś, kim nie jestem. Nie robię niczego na siłę, ani pod publikę. Osoby, które mnie znają, wiedzą, że to prawda. Czasem staram się naśladować w jakiejś sytuacji zachowanie innych ważnych dla mnie osób, np. przyjaciółki, która jest bardziej otwarta ode mnie i udaje mi się w jakimś stopniu podobnie zachować. Jednak traktuję to jako pewnego rodzaju ćwiczenie i wychodzenie ze swojej strefy komfortu. To sprawia, że się rozwijam i kształtuję nowe umiejętności.

Jakich słów najczęściej używasz do samej siebie prowadząc dialog wewnętrzny? W jaki sposób traktujesz samą siebie?

Takie słowa staram się powtarzać sobie codziennie: „Kocham i akceptuję siebie. Wybaczam sobie i innym to, co było złe. Odpuszczam to, co złe i mi nie służy. Przepraszam za to, co zrobiłam złego sobie lub innym. Dziękuję za to, że jestem i jaka jestem. Dziękuję za wszystko, co było, co jest i co będzie. Dziękuję, za to, że żyję, za każdy dzień, za każdy oddech, za każde uderzenie mojego serca, za każdą kroplę wody. Dziękuję za to, że JESTEM i jaka jestem”. Układam ręce na sercu i „przytulam SIEBIE”.

Jak myślisz, czego najbardziej potrzebują kobiety w obecnym świecie?

Myślę, że kobiety w obecnym świecie najbardziej potrzebują miłości do samej siebie, samoakceptacji oraz wsparcia. Jeśli kobieta sama w sobie odkryje wartość lub usłyszy to z ust innej osoby i naprawdę w to uwierzy (co na początku może być trudne) to jest na najlepszej drodze do budowania większego poczucia własnej wartości. Ważne jest zauważenie swoich zalet, mocnych stron, swojej wyjątkowości. Uważam, że większość kobiet nie zdaje sobie sprawy, jak wielką mają moc, jak wiele mogą osiągnąć. Aby to było możliwe potrzebna jest zmiana postrzegania samej siebie i rozpoczęcie procesu doceniania samej siebie za każdy sukces, nawet najmniejszy.

Czego życzyłabyś dziś wszystkim kobietom?

Chciałabym życzyć wszystkim kobietom, by przede wszystkim zajrzały w głąb siebie, i zaczęły dostrzegać w sobie to, co dobre, piękne i wyjątkowe. Chciałabym, by wyszły z cienia i zaczęły błyszczeć swoim naturalnym blaskiem. Chciałabym, by rozpoznały własne potrzeby oraz pragnienia i zaczęły zgodnie z nimi żyć. Chciałabym z całego serca życzyć wszystkim kobietom, by były autentyczne i odważne w dążeniu do własnego szczęśliwego, radosnego i harmonijnego życia.

1 thought on ““Przestrzeń stworzona przez kobiety i dla kobiet…””

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *