Szyk, moda i kreacja wartości

Nieco o stereotypach modowych wmawianych kobietom 

Każda kobieta chce wyglądać wyjątkowo, pięknie i zwracać na siebie uwagę. Powstało jednak sporo stereotypów na temat co i jak zakładać.

Czy ulegamy stereotypom tak samo jak trendom, gubiąc po drodze swój styl?

Pierwszy z nich to : buty na obcasie są zawsze seksi, owszem, ale tylko wtedy, kiedy są starannie dobrane do wzrostu i potrafimy w nich chodzić. Buty powinny być dobrze wyprofilowane, co ma ogromny wpływ na chód. Czasem przykro jest patrzeć jak zgrabna dziewczyna uprawia przedziwną sztukę utrzymania równowagi w zbyt wysokich obcasach, bądź stopa przesuwa się  i wystają palce alba są bardzo ściśnięte. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu i odpowiedniej wysokości obcasa do wzrostu, chód jest naturalny i wtedy może być  seksi.

Kolejnym stereotypem jest to, że lamparci wzór jest wulgarny, tak, jeśli jest w nadmiarze i na tandetnych materiałach słabej jakości i niedostosowany do sylwetki i całej stylizacji. Jednak może być bardzo ciekawym i odważnym akcentem w całości na przykład na kaszmirowych swetrach, jedwabnych delikatnych szalach, eleganckich płaszczach ze sztucznego futra bądź na mokasynach nienagannej jakości. Wszystko w połączeniu ze spokojniejszymi elementami garderoby.

Następny stereotyp dotyczy kolorów w ubiorze, na przykład to, że biel nie jest dla puszystych, a z kolei czary wyszczupla. Niestety nie  ma to nic wspólnego z prawdą, nie ma kolorów wyłącznie dla szczupłych czy puszystych, dla blondynek czy brunetek. A wszystko zależy od tkaniny, kroju, stylu i tego co w sylwetce chcemy wyeksponować albo ukryć. A czarne nie wyszczupla i nie pasuje do wszystkiego, wybierając same czarne dodatki to działamy bardzo zachowawczo i z brakiem zdecydowania. Na przykład połączenie czarnych butów z bladymi nogami też nie jest najlepsze. We wszystkim ważna jest jakość materiału, wyczucie smaku, proporcje.

Poza tym, żeby znaleźć swój styl należy wyzbyć się stereotypów i uprzedzeń, tak samo jak ślepo odwzorowywać trendy. Można coś wybrać dla siebie, ale nie ma obowiązku, a nawet niewskazane jest tworzenie kopii. Ważne jest, by poprzez strój wyeksponować własne, niepowtarzalne piękno i atuty sylwetki.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *