Szyk, moda i kreacja wartości

O Dniu Matki i Kobiecości!

 

Często  zastanawiamy się  na czym polega kobiecość, co w obecnych czasach ją wyznacza i co tak na prawdę dzieje się z kobietami? Jakimi wartościami się posługujemy? Co przekazały nam nasze mamy? Za kilka dni obchodzimy Dzień Matki. W czym tkwi sekret kobiecości i co się na niego składa?  zapraszam do wspólnych rozważań.


Myślę, że istnieje mnóstwo cech, które są wykładnikiem kobiecości. Pewien wzór kobiecości właśnie czerpiemy od naszych mam, czy je naśladujemy czy wręcz przeciwnie, jeśli relacja jest trudna. Ta druga sytuacja może nas również dużo nauczyć, jedno jest pewne, to nas samych zależy  jak zadbamy o wartość kobiecości, jak ją zbudujemy przez lata. Chodzi tutaj o cechy, które sprawiają, że drugi człowiek w konfrontacji z kobiecością czuje się zauważony, doceniony, wartościowy, nie anonimowy i bezpieczny. Co może  sprawiać, że mężczyzna patrzy z podziwem na kobietę, którą dopiero poznał, zauważa ją spośród wielu na ulicy albo cieszy się na myśl, że ją spotka?. Co sprawia, że kobieta patrzy na inną kobietę  z podziwem, chcąc mieć takie same walory, które sprawiają, że ta jest w centrum zainteresowania? Wybrałam kilka znaczących cechy kobiecości:

Dbałość o wygląd zewnętrzny i zdrowie 

Mogę usłyszeć, że wygląd się nie liczy, otóż liczy się i to bardzo dbałość o wygląd dla naszego poczucia własnej wartości, by czuć się dobrze ze sobą. Właśnie tak, jeśli czuje dobrze ze sobą, będę dobrze się czuć wśród ludzi. Oczywiście łatwiej jest być kobiecą, jeśli natura nie poskąpiła komuś walorów wizualnych, ale nie jest to warunkiem koniecznym. To samo dotyczy zdrowia i  tego jaki tryb życia prowadzimy. Czasami wystarczy kilka zabiegów kosmetycznych, wizyta u fryzjera, odpowiednio dobrany strój czy uśmiech na twarzy, żeby ściągnąć na siebie uwagę. Zadbana i ładnie wyglądająca osoba wzbudza w innych szacunek. Spójny wizerunek też świadczy o poznaniu siebie, swoich cech i wartości.

Wrażliwość

Wrażliwość przypisana kobiecie nie polega na mdleniu na widok krwi czy panice na widok pająka, chociaż takie reakcje częściej spotyka się u kobiet. Wrażliwość to umiejętność rozumienia innych, otwartość na cudze problemy, chęć niesienia pomocy a także posiadanie wewnętrznej wrażliwości, która doskonale współgra z męskością. Wrażliwość na siebie samą i poznanie swojego wnętrza, wartości i potrzeb przy tym. Piękna cecha, dopełniająca osobowość i poczucie własnej wartości.

Troskliwość

Ważna jest cecha właściwej troski o innych wypływa pośrednio z macierzyństwa. U niektórych kobiet macierzyństwo dotyczy tylko dzieci, ale nie tylko przelewa się też na innych ludzi. Doskonale wiemy, że każdy  potrzebuje miłości, uczucia czy chociaż zainteresowania ze strony drugiego człowieka. Mężczyzna wychodząc spod skrzydeł matki intuicyjnie pragnie opieki i troski. Nie należy jednak mylić takiej potrzeby z niedojrzałą potrzebą dalszej opieki, która przejawia się brakiem samodzielności, wynikającej z nadopiekuńczości matki. Również troskliwość o siebie samą i w relacjach z najbliższymi.

Subtelność i tajemniczość

Tak cecha bardzo kobieca, nieodsłanianie swej natury do końca jest bardzo pociągająca dla mężczyzn. Dla nas samych też daje poczucie naszego wolnego obszaru, tylko dla nas. Tak jak nieodkrywanie do końca całej nagości ciała jest tajemnicą, tak i pozostawienie małej cząstki siebie samej do odgadnięcia daje znamienite efekty przyciągania. Pamiętajmy, że mężczyźni to zdobywcy i pragną odgadywać co jeszcze nieodgadnione i odkrywać co nieodkryte. Poznajmy naszą naturę, starajmy się mieć właściwe dal nas granicę.

Otwartość i optymizm

Otwartość to piękna cecha, pozwala umiejętnie patrzeć na ludzi, relacje, otaczającą nas przyrodę. Cecha ogromnie pożądana w pracy i w relacjach. Dobrze się czujemy przebywając z ludźmi z optymizmem patrzącymi na świat, uśmiechniętymi, kiedy wokół coraz szybciej i trudniej się żyje. Cecha ta nie jest charakterystyczna tylko dla kobiet. Wielu mężczyzn też ją posiada i za jej sprawą zdobywają kobiety. Jedna z cech, która pomaga budować relacje. Optymizm życiowy bardzo wspomaga kobiecość – można rzec, że jest jej dopełnieniem. Człowiek uśmiechnięty i otwarty tzw. „dusza towarzystwa” przyciąga do siebie innych, chcących naładować się pozytywną energią. Blisko takich ludzi życie okazuje się ciekawsze i łatwiejsze.

W ten szczególny Dzień i na zawsze  zadbajmy o naszą kobiecość, o nasze relacje z mamami albo dobre wspomnienia z nimi związane. Życzę pięknego budowania i dbałości o kobiecość.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *