Szyk, moda i kreacja wartości

Przegląd szafy jakiego nie znacie

Często powtarzam, że przegląd szafy jest jak przegląd życia. Jak układnie przeszłości, przechodzenie w teraźniejszość i próby przyszłości. Ciekawa jestem jakie macie metody własne na porządki w szafie. Podczas swojej pracy obserwuje przeróżne i czasem to jest piękne. Przegląd szafy to nie tylko sprawa techniczna, szczególnie dla kobiet, ponieważ prawie z każdym ubraniem łączą emocje i wspomnienia. Cóż w tym jest, skoro to tylko rzeczy? Wiadomo, często wiążą się z zakupami spore pieniądze. Nie należę do kobiet, które magazynują mnóstwo rzeczy, zdecydowanie na bieżąco analizuje swoją garderobę. To, własnie polecam.

Jak wygląda przegląd szafy od strony technicznej:

 • w pierwszej kolejności, bez żadnych sentymentów odkładamy i pozbywamy się rzeczy, które są zniszczone, straciły swoje kolory po wielu praniach, są poprzecierane, rozciągnięte, poplamione bądź za małe
 • następnie pozbywamy się ubrań niedopasowanych do naszej sylwetki pod względem rozmiaru
 • odpadają również rzeczy zbyt krzykliwe, typu bazarowe, podróbki wszelkiego rodzaju, to na prawdę źle wygląda, wierzcie mi!
 • nadal trudnym tematem są leginsy, polecam pozostawić jedynie parę bądź dwie bardzo dobrej jakości, odpowiedniej grubości, by nie przebijała bielizna, to wygląda bardzo, bardzo źle, a posłużyć mogą jedynie do ćwiczeń, wolnego czasu w domu albo sprzątania. Mogą w nich wyglądać jedynie dobrze panie z bardzo zgrabnymi nogami. Niestety są bardzo niekorzystne z krótką górą i przy obfitych kształtach, zero kobiecości i wszędzie wydobywa się niesforny tłuszcz. Niestety, z przykrością patrze na ulicy kiedy zastępują spodnie, porażka
 • wszystkie ubrania z hasłem „to się jeszcze przyda”- ta kategoria też opuszcza szafę jak najszybciej
 • z akcesoriów i butów wszystko co ma bardzo daleko od skóry naturalnej, nie powinny zachować się prawie ceratowe, sztuczne buty, paski i torebki, szkoda wydawać swoich pieniędzy i tracić czasu
 • następnie będą to ubrania słabej jakości- czy chcesz nadal wyglądać słabo?

Jeśli tego nie mamy w szafie albo już się pozbyłyśmy, to świetnie!

Moje drogie kobiety, w budowaniu swojej garderoby, tak samo kierujmy się swoimi wartościami, bez niech nie stworzymy spójnego, dobrego wizerunku. Ciągle będzie chaos i krzyk każdego ranka „Nie mam co na siebie włożyć”. Moje pytanie brzmi: A jak zadbałaś o to,żeby mieć? Czym się kierujesz przy wyborze ubrań w trakcie zakupów? Czy to, co wybierasz pasuje do Twojego stylu życia?

Czy chcemy tego czy nie nasz styl ubiór świadczy o nas w pierwszej kolejności. Ludzie oceniają natychmiast i szufladkują, tak działają obrazy tworzone w naszym mózgu. Na szczęście możemy sobie z tym świetnie poradzić.

Kiedy sama zadałam sobie pytanie: Czym ja kieruje się wybierając ubrania, dodatki i buty do mojej garderoby ? według tego również uczę, by tworzyć garderobę, tak samo jak życie, mam na myśli wartości. Ale jak to działa? pewnie zapytacie. Otóż wybieram i stawiam zawsze i wytrwale na:

 • jakość – w jakości siła i świetny wygląd, dobre materiały to podstawa, poczucie kobiecości i godności
 • styl – poznanie siebie, zgodnie z tym, co gra nam w środku, i czego potrzebujemy, by wyglądać świetnie w domu, w pracy i na randce, a nie „bo tak mama kazała, partner,koleżanka
 • piękno – podstawą stworzenia właściwej stylizacji jest wydobycie naszego piękna i podkreślenie atutów, nie odwzorowanie stroju modelki, celebrytki czy koleżanki, dobór właściwych odcieni kolorów. Nie bójmy się kolorów, bardzo dużo o nas mówią.
 • wolność – chodzi o wolność decyzji, wyboru oraz wizerunek zgodny z naszymi wartościami, dający radość, przekazujący właściwe treści tym, którzy nas widzą. Również stylizacje dopasowane do okoliczności, dają poczucie delikatnej przewagi i pewności siebie.
 • miłość – jeśli kochamy siebie, to również dbamy o siebie, nasze relacje i to od nas zależy, czy też zadbamy o nasz wygląd. Budujemy poczucie własnej wartości, którego nikt nam nie może odebrać.
 • otwartość – otwarty umysł, chęć poznania nowych trendów, wzięcia czegoś dla siebie, poszukiwanie swojego stylu, odkrycie swojego piękna, nie ciągle te same kolory i kroje, bo inaczej nie wypada, ale niby dlaczego?
 • organizacja – skoro potrafimy zajmować się wszystkim dookoła, to tak samo organizowaniem naszej garderoby, nie tylko okazyjnie, z przymusem, albo pod wpływem impulsu już nie wspomnę o zakupach na poprawienie nastroju, no dobra raz do roku. Dobra garderoba nie może być dziełem przypadku, a czasem tak to niestety wygląda. Ogromną przyjemność sprawia organizowanie i wybór dobrych, dobrze dobrach rzeczy. Co, więcej nie stresujemy się.

 

Piękna i wartościowa jest moja praca, kiedy mogę wesprzeć, pomóc, wskazać i nauczyć jak zbudować swoją idealną garderobę i pozbyć się jak na zawsze narzekania i tego okrzyku: ” nie mam co na siebie włożyć” a zastąpić go „jestem sobą, jestem piękna i zadbana”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *