Szyk, moda, kreacja wartości

Biel – czystość, klasyka, neutralność, podstawa w ubiorze

 

Symbolizuje czystość, neutralność, niewinność i pokój. Mimo swojej neutralności należy unikać jej dominacji, ponieważ barwa ta ani nie pobudza ani nie relaksuje. Biel natomiast stanowi doskonałe uzupełnienie nasyconych barw , zarówno w ubiorze jak i w aranżacji wnętrz. Zaletą bieli jest to, że powiększa i odbija światło w ciemnych pomieszczeniach. Natomiast jej nadmiar w pokojach biurowych powoduje, że wolniej i gorzej pracujemy oraz zwiększa ryzyko depresji.

Biel świetnie się sprawdza i dopasowuje do miejsc, w których duże znaczenie wrażenie higieniczności, dlatego kucharze ubierają się często na biało i zdecydowanie personel medyczny. Czasami wzbudza zaufanie, z powodu swojej czystości symbolizuje początek czegoś nowego, nowego etapu w życiu, okazji i święta, dlatego suknia panny młodej własnie przybiera najczęściej ten kolor.

W psychologii koloru biel traktowana jest jako symbol kreatywności, planowania, poszukiwania nowatorskich rozwiązań, dodaje pewności i napędza do działania.

Dzięki swoim pozytywnym skojarzeniom biel doskonale sprawdza się w biznesowej etykiecie. W podstawie garderoby zawsze znajdziemy białą koszulę z dobrego materiału, która świetnie sprawdzi się do eleganckiej stylizacji na wieczór ale i na dzień do naszych ulubionych jeansów. Kolejnym podstawowym elementem garderoby będzie biały t-shirt z dobrej jakości bawełny, założymy go pod żakiet, marynarkę i tak samo do jeansów. Może zawsze stanowić podstawę stylizacji, kiedy nie mamy dużo czasu na przygotowanie, a wtedy na pewno się sprawdzi. Biel w połączeniu z czernią tworzy wrażenie luksusu. Dlatego zadbajmy, by w naszych szafach nie zabrakło wysokiej jakości białych ubrań a w naszych otoczeniu, by stanowił podstawę dla mocnych barw, dając nieograniczone możliwości w urządzaniu wnętrz.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *