To właśnie ja – jak stworzyć codzienny look

 Skup się na swoich zaletach – Twój stylowy przewodnik

Dzisiaj w przewodniku stanowcze „nie” dla wad. Z doświadczenia wiem, że pierwsze o czym mówią klienci, to mankamenty. Powstaje cała, pokaźna lista, która przewija się przez myśli, zupełnie nie dopuszczając myśli o zaletach. Bardzo często wady są mocno wyolbrzymione, a to co piękne, gdzieś mocno ukrywane. Niestety skupianie się na wadach powoduje ich podkreślanie i bardzo przytłacza, dlatego dzisiaj w przewodniku ćwiczenia o zaletach. Zaczynamy od głowy, od naszego myślenia o sobie.

Po pierwsze zdecydowanie namawiam, aby przekierować myślenie na skupienie się na atutach naszej sylwetki i osobowości. Nie chodzi, tylko o tuszowanie wad strojem, ale zmiana widzenia siebie. Spowoduje to bardzo naturalne podkreślanie naszych zalet. Nawet, jeśli ubranie będzie świetnie dobrane do naszej sylwetki i urody, to gesty skrepowania pokażą, że nasze myśli się nie zmieniły. Skupienie na wadach, spowoduje ograniczenie kreatywności i skutecznie zabije optymizm. Właśnie, dlatego dzisiaj bardzo ważne i obowiązkowe ćwiczenia:

  1. Zmieniając swój wygląd i styl ubierania oczyszczamy nasze myśli z negatywnych wyobrażeń o sobie i nabieramy dystansu.
  2. Następnie stań przed lustrem, zrelaksuj się, weź kilka głębokich oddechów, nie uciekaj od obrazu jaki widzisz, uśmiechnij się do siebie
  3. Wybacz sobie wszystkie potknięcia, błędy, uznaj, że niczego nie musisz.
  4. Zapomnij o wszystkich negatywnych opiniach na swój temat, daj im odejść, przypomnij je sobie i wypuść je.
  5. Co ważne, przestań się oceniać i porównywać z innymi – to bardzo niezdrowe.
  6. Następnie po prostu zaufaj swojej intuicji.
  7. Weź kartę i wypisz wszystko co lubisz w swoim wyglądzie, co sprawia Ci radość i co lubisz podkreślać – to jest bardzo ważne.
  8. Kolejnym krokiem jest poproszenie innej osoby o pozytywne cechy Twojego wyglądu. Zapisz to, co usłyszysz.
  9. Nasza świadomość posiadania zalet, zmieni postrzeganie siebie, nastrój i podniesie skutecznie poczucie własnej wartości.
  10. Poznaj siebie i koniecznie podkreślaj swoje zalety

 

W kolejnej części przewodnika zajrzymy do szafy!

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *