To właśnie ja – jak stworzyć codzienny look

Twój stylowy przewodnik

Sztukę budowania wizerunku i odkrywania stylu rozpoczynamy od uśmiechu właśnie, od naszego nastawienia do siebie.

Jeśli powiem, że wyglądasz super to z naszym nastawieniem i ciągłym poszukiwaniem niedoskonałości pewnie zaśmiejecie mi się w twarz i właśnie, dlatego powstaje ten stylowy przewodnik, w którym będą porady modowe, wsparcie, motywacja, praca i komplementy.

Właśnie potrzebujemy komplementów, bez nich i bez dobrego, właściwego oraz pozytywnego wsparcia zaczynamy źle myśleć o naszym wyglądzie i na pewno nie mamy w co się ubrać.

Po pierwsze musimy uporać się z własnym nastawieniem do swojego wyglądu, porzucamy niepewność i negatywne nastawienie, które destrukcyjnie wpływają na poczucie własnej wartości i kreatywność.

Po drugie poznaj siebie i przejrzyj się dokładnie w domu w dużym lustrze, a następnie wymień to co Ci się w Tobie podoba, to co jest Twoim atutem. Jeśli sama nie dostrzegasz tego, co jest piękne w Tobie i nie nazywasz tego wprost, to będzie Ci trudno przyjąć jak inne osoby będą Ci to mówiły, mimo, że podświadomie, tego oczekujesz.

Zdaje sobie doskonale sprawę, że bardzo trudno wyzbyć się starych nawyków w myśleniu o sobie, o swoim wyglądzie oraz ubiorach, dlatego pierwsze zadanie z przewodnika :

  • stań przed lustrem i spójrz na siebie
  • zatrzymaj i odrzuć wszystkie negatywne myśli
  • zapomnij o dotychczasowych opiniach i sądach na temat swojego wyglądu
  • przede wszystkim przestań się oceniać i ślepo naśladować innych
  • zaakceptuj siebie i zaufaj intuicji
  • uwierz, że możesz stylowo i pięknie wyglądać
  • uśmiechnij się
  • pozwól poprowadzić się dalej a ja zrobię już  resztę z Twoim stylem i wizerunkiem

To zadanie powtarzaj codziennie rano, przed wyjściem, przed ważnym spotkaniem.

Poznaj siebie i poczuj się sobą!

Zapraszam już wkrótce na kolejną część Stylowego Przewodnika

 

 

 

1 thought on “To właśnie ja – jak stworzyć codzienny look”

  1. Bardzo dobry tekst dla kogoś, kto potrzebuje ostatecznie się (i świat rzeczy) „przełamać”, „odblokować” swoje własne postrzeganie samego siebie. Kilka fajnych rad, jak to zrobić. I ostatnie zdanie: „Każda osoba może emanować swoim pięknem, jeśli nie chowa go w bałaganie, bylejakości i strachu”. To jest właśnie TO: nie chowaj się w ubraniu nie dla ciebie i nie zapychaj swojej szafy ciuchami, które nie mają wyrazu i których raczej nie założysz. „Ja nie mam co na siebie włożyć” to naprawdę marna wymówka…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *